Placené The Times: mnohem míň čtenářů, víc zisků

Společnost News Corp stojící za The Times oznámila, že pro paywally na The Times UK a Sunday Times upsala již 105 tisíc předplatitelů. S použitím dostupných dat provedl Eric Schonfeld z TechCrunche výpočet částek, které společnost vydělává nyní, a které vydělávala před zavedením placeného přístupu. Ačkoli výsledky jsou pouze odhady, protože skutečné příjmy The Times UK známé nejsou, z mnoha hledisek jsou opravdu zarážející.

Ericu Schonfeldovi totiž při poměrně střízlivém odahadu vyšlo, že zatímco v minulosti mohly mít volně přístupné Timesy reálný měsíční příjem kolem 200 tisíc dolarů, po zavedení plateb se částka za stejné období mohla vyšplhat až na čtyřnásobek. Přitom od zpoplatnění obsahu ztratil deník čtyři miliony měsíčních unikátů a plných 90 procent zobrazených stránek.

Zdá se, že pro online média nastává nová éra. Pokud by se odhady potvrdily a pobných výsledků dosáhly i další portály, je klidně možné, že za několik let budou zpoplatněná online média s naprosto běžnou záležitostí.