Od prvního tweetu dnes uběhlo přesně šest let

První tweet vlastně ani nebyl nijak zvlášť objevný či dostatečně originální na to, aby svým obsahem vstoupil do historie internetu:

I tak ale nastartoval něco nového, co do jisté míry změnilo způsob, jakým svět funguje. Rodící se služba, spolu s v té době již dvouletým Facebookem, dala zrod zlatému věku sociálních sítí a médií, které dnes používají skoro dvě třetiny lidí s přístupem k internetu.

Začátky přitom nebyly až tak snadné a rychlé, první půl milion registrovaných uživatelů Twitteru trval 18 měsíců a první miliarda tweetů trochu symbolicky 3 roky, 2 měsíce a 1 den. 200 milionů registrovaných uživatelů oznámil Twitter v dubnu 2011, od té doby se ale toto číslo jistě zvyšovalo. V Česku a na Slovensku se podle klaboseni.cz tempo růstu uživatelů v posledním čtvrtletí minulého roku mírně zpomalilo, tak tomu nicméně vždy bylo i v předchozích letech.

V září minulého roku také Twitter oznámil 100 milionů aktivních uživatelů, tedy těch, co se pravidelně logují do svého účtu, a 400 milionů měsíčních návštěvníků, tedy těch, kdo tweety čtou, ač sami nutně účet nemají. Ve stejné době bylo tlačítko Tweet umožňující sdílení obsahu pomocí Twitteru instalováno na třech milionech webů. V říjnu pak následovalo čtvrt miliardy odeslaných tweetů denně.

Twitter příliš často oficiální statistiky neposkytuje, takže novější oficiální čísla k dispozici nejsou. Jakou lepší příležitost než narozeniny by si ale mohla společnost vybrat k drobné výjimce? Pokud se nová data náhodou objeví, rozhodně vám je nezapomeneme zprostředkovat.

Via TNW