#ocemsemluvi – ShipMonk, Lipa Learning a Peevo, Fed Cup a Babiš

OCemsemluvi 13 - Peevo

Víme o čem se mluví. Peevo po Praze poteče proudem. Startupy ShipMon a Lipa Learning získaly další investici na rozvoj. Naše holky v teniskách a s raketou vyhrály Fed Cup. Určitě byste měli navštívit Ďáblům most. A o čem mluvíte vy?

STARTUP

Říjen i listopad jsou napěchované zprávami o startupech. Během posledních pár dnů se hodně mluvilo o logisticko-technologickém startupu ShipMonk.  Český startup ShipMonk se umístil v první třicítce žebříčku Inc. 5000. Na konci října totiž dostali v áčkovém investičním kole 10 milionů dolarů.

Startupy na vývoj vzdělávacích mobilních aplikací pro děti zřejmě letí. Málokterý startup si totiž může dovolit v Praze pod nádražím umístit svůj mega billboard. V Lipa Learning se však daří a my držíme palce. Nově získali od IPM investici v hodnotě dva miliony eur.

Už jste si domů někdy nechali přivézt čepované pívo? Se startupem Peevo od září můžete. „Pražákům těm se žije nej, domů si také čepované pivo přivézt dej.“

SPORT

České tenistky nám poslední roky dělají velkou radost. Tento týden opět vyhrály Fed Cup. Nesporný podíl na zisku měla Kateřina Siniaková. Věříme, že toto není rozhodně poslední úspěch v českých barvách.

‪I bez opor to vyšlo! Češky jsou opět vítězky Fed Cupu! ???? ‬‪https://www.ceskatelevize.cz/sport/tenis/fed-cup/384022-zive-siniakova-keninova-1-1-na-sety/‬

Uverejnil používateľ ČT sport Nedeľa 11. november 2018

UMĚNÍ

Rozhodně nejdelší Facebook post, o kterém se nejvíce mluvilo a komentovalo byl od Andreje. Umění je to už jen proto, že něco tak dlouhého na Facebooku někdo vydrží číst do konce. No a taky proto, že je na fotce Eiffelovka.

Čau lidi, zdravím z Paříže. Tak jsem představil Donaldu Trumpovi svoji Moniku. I když se teda trošku styděla ? Americký…

Uverejnil používateľ Andrej Babiš Nedeľa 11. november 2018

CESTOVÁNÍ

Tak jestli máte pocit, že už jste viděli všechno, tak na Ďáblův most si ještě ušetřete síly. Německý most se jmenuje Rakotzbrücke a nachází se u vesničky Kromlau ve stejnojmenném rododendronovém parku. Je to ve východní části u polských hranic.

Krása ?

Uverejnil používateľ Novinky.cz Nedeľa 11. november 2018

AKCE

Po šesti letech budeme mít hudební festival Colours of Ostrava bez podpory Agrofertu. Rozhodnutí prý přišlo od Agrofertu, který začal šetřit. No ony ty výlety na Krym taky něco stojí. Ať žije hudba!

Ať žije hudba!??????????

Uverejnil používateľ Tomáš Klus Streda 7. november 2018

MÓDA A KRÁSA

No kdo by nechtěl mít krásný čtyřoký telefon, který funguje i jako bezdrátová nabíječka pro jiné telefony. V Číně se tedy kreativitě ani technickým parametrům meze nekladou. Moc by nás tedy zajímalo, jestli Huawei Mate 20 bude stříhat lepší fotky než nový iPhone.

Výkonný software, trojitý fotoaparát, 3D Face Unlock. Huawei Mate 20 Pro je nadupaný funkcemi, které jinde jen tak nenajdeš. Přečti si, čím ještě okouzlil redakci magazínu PC Tunning: ?

Uverejnil používateľ Huawei Mobile Utorok 13. november 2018

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

SentiOne - light-interface

Diskuze k článku