#ocemsemluvi – Krvavý žralok, miliardová TV pro mobily a nemocný sprostý dědeček

O cem se mluvi 4

Víme o čem se mluví. Startup s investicí jedna miliarda dolarů si v Americe založila skupinka firem, které budou dělat televizní vysílání jinak. Kalousek na to přišel: Bude to “Nemoc sprostých dědečků”. V ženském beachvolejbalu začíná nová éra Baki a Maki. Tomáš Klus stále řádí a žralok stále straší. Praguepride zabarvil Prahu. A o čem mluvíte vy?

STARTUP

Z Ameriky k nám doputovala zpráva o novém formátu “televize pro mobilní zařízení”, který se má spouštět na konci tohoto roku. Pro američany je to startup, pro nás “huge” projekt společností jako Disney, Alibaba a Comcast’s NBC Universal s investicí jedna miliarda dolarů. Projekt se zatím nazývá pracovně NewTV a stojí za ním nově vzniklý holding WndrCo.

V Česku se nyní mluví o startupu Leadspicker, který se dohodl na spolupráci s největším evropským startupovým akcelerátorem UnternehmerTUM. Leadspicker je platforma, která umí díky strojovému učení vyhledávat nové startupy. Jsou za ní podepsaní 3 kluci pod 30. 

Leadspicker

KAUZA

Občas nás překvapí, na jaké perly na internetu narazíme. Kalouskova “Nemoc sprostých dědečků” nás však pobavila. Pobavila i tisíce fanoušků českého Facebooku a Twitteru.

Ischemicko – vaskulární demence bývá hovorově nazývána “nemoc sprostých dědečků”. Pacient za to nemůže a zaslouží si péči a soucit. Není ale už tak jisté, zda si zaslouží i úřad prezidenta republiky.

Uverejnil používateľ Miroslav Kalousek Pondelok 6. august 2018

Nemoc sprostých dědečků

SPORT

Od té doby co Kiki a Maki neexistují, tak bylo o českém ženském beachvolejbalu na internetu docela ticho. Teď se s Barborou Hermannovou a Markétou Nausch Slukovou blýská na lepší časy – tedy body. Asi nová éra Baki a Maki.

Lezec Ondra jde rád na lezení od Adama, a tak si v Kanadě vylezl trasu, která ještě nebyla vylezená.

Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková se poprvé v kariéře vyšvihly do čela světového žebříčku. ??

Uverejnil používateľ ČT sport Pondelok 6. august 2018

Adam Ondra stále překonává své hranice. ? Tentokrát si vybral cestu s názvem Disbelief, která má jednu z nejtěžších možných obtížností – 9b.

Uverejnil používateľ ČT sport Streda 8. august 2018

UMĚNÍ

O bojkotu Tomáše Kluse jsme vás již informovali v posledním #ocemsemluvi. Bojkot stále trvá a stále graduje. Tento týden Tomáš vydal novou píseň Nedá se nic dělat, kde celé dění komentuje.

CESTOVÁNÍ

Český turismus je už druhý týden zakalen krví egyptského žraloka, který změnil jednu rodinnou dovolenou v horor. V CineStar na to vyzráli. Mají také jednoho žraloka k vidění.

MEG: Monstrum z hlubin

Doufáme, že jste už stihli svou letošní dovolenou u moře, protože po zhlédnutí MEG: Monstrum z hlubin byste totiž mohli mít problém vlézt do vody… ?? V CineStar již od 9. srpna ? www.cinestar.cz

Uverejnil používateľ CineStar Utorok 7. august 2018

AKCE

Od 6. do 12. srpna je v Česku za nejvýznamněji komentovanou akci na internetu Praguepride festival. Komunikace se motá kolem hashtagu #praguepride.

Přijďte se dnes projet tramvají, kterou Praha ještě neviděla.? Pod ústředním mottem #jdisebodnout představí na Pride Ride performeři soubor speciálně vytvořených uměleckých děl, jež spojuje motiv lékařského pláště. . Trasa/Route: Výstaviště Holešovice (14:00) – Ortenovo náměstí – Dělnická – Vltavská – Strossmayerovo náměstí (14:11) – Revoluční – nám. Republiky (14:17) – Masaryčka – Jindřišská – Vodičkova – Karlovo náměstí (14:26) – Palackého nám. – Anděl – Smíchovské nádraží (příjezd 14:36, odjezd 14:45) – Anděl – Arbesovo náměstí – Újezd (14:52) – Národní divadlo – Národní třída – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova (15:02) – Zvonařka. Zvonařka (15:30) – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Lazarská – Vodičkova (15:40) – Jindřišská – Masaryčka – nám. Republiky – Revoluční (15:50) – Čechův most – Malostranská – Malostranské náměstí – Újezd (16:00) – Národní divadlo – Národní třída – Karlovo nám. – Moráň – Botanická zahrada (16:10).- Ostrčilovo nám. – Divadlo na Fidlovačce – Otakarova – Nám. Bratří Synků (16:20 příjezd, 16:45 odjezd) – Otakarova – Nádr. Vršovice – Čechovo nám. (17:00) – Ruská – Krymská – Jana Masaryka – nám. Míru (17:10) – I. P. Pavlova – Karlovo nám. (17:15) Uvedené časy jsou orientační, tramvaj nesmí zdržovat běžný provoz, proto doporučujeme být na vybrané zastávce pro jistotu o něco dříve. . TODAY – Travel on a tram the likes of which Prague has never seen before.? During the Pride Ride under the central motto #jdisebodnout ("#gogetjabbed"), performers will present a collection of specially created artworks that are connected by the motif of a laboratory coat.

#SEXPOSED wants to raise interest in HIV testing through the medium of visual art. . #praguepride #gaypride #prideparade #pride #lesbian #czechlesbians #lesba #gay #gayboy #gaycute #gayprague #gaymen #queer #trans #bisexual #lgbt #loveislove #prideflag #artedu

A post shared by Prague Pride (@prague.pride) on

MÓDA A KRÁSA

Kráskou tohoto týdne se na českém internetu stává Patricie Solaříková, která svojí (ne)reklamou na MCDonalds získala největší počet lajků v této kategorii.

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví a o čem bude“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

SentiOne - light-interface

Diskuze k článku