#ocemsemluvi – Dovolená min. 3 týdny, startup kde děti učí děti a Jakub chce neomezená data

ocemsemluvi - Dovolená min. 3 týdny, startup kde děti učí děti a Jakub chce neomezená data

Víme o čem se mluví. Zahraniční startupy testují český trh. Ve sportu se mluví o týrání dětí. Divadelníci pláčou nad možným krachem dalšího divadla. S operátory si hraje mladík #jsemneomezenej, který chce být na datech neomezenej. Za hudbou se jezdí na Hrady. Na dovolenou jen na 2 týdny. Chlapi nosí na hlavě místo čepice šišku. O čem mluvíte vy?

STARTUP

V české startupové scéně se tento týden mluvilo o tom, že se v Česku pilotuje mezinárodní vzdělávací projekt Talentify.me, ve kterém se vzdělávají děti mezi sebou. Ze světa se k nám dostala zpráva, že se Rolls-Royce a Airbus pouštějí do vývoje létajících automobilů EVTOL. Red Bull se také pustil do podpory startupů. Frčí na plastové vlně a podporuje startupy, které oceány od plastů ochrání.

Proč by vlastně mělo být doučování doménou dospělých profesionálů nebo firem, když se mohou děti učit mezi sebou?…

Uverejnil používateľ EDUin Pondelok 23. júl 2018

SPORT

Českým sportem zatřásl tento týden hokej. Jakub Voráček se v DVTV rozohnil nad tím, jak vrcholový sport ničí současnou mladou generaci. V Jihlavě se pak odehrálo velké drama. Na tréninku juniorů se jednomu z hráčů zastavilo srdce! Díky studentu medicíny Metoději Renzovi byl naštěstí chlapec zachráněn.

“Tenhle život jsem si vybral a neměnil bych, žiju si svůj hokejový sen,” říká jeden z nejlepších útočníků NHL a hvězda…

Uverejnil používateľ DVTV Sobota 21. júl 2018

V Jihlavě se dnes odehrálo velké drama. Na tréninku juniorů se jednomu z hráčů zastavilo srdce! Trenéři Viktor Ujčík a…

Uverejnil používateľ Milujeme Hokej Streda 25. júl 2018

UMĚNÍ

Divadelní komunitu otřáslo plánované uzavření Divadla na Jezerce. Kromě špatného hospodaření je v tom také politika. No v Česku jak v jinak.

Firma Mountfield ukončila po deseti letech partnerskou spolupráci s Divadlem na Jezerce. To se tak dostalo do…

Uverejnil používateľ Seznam Zprávy Pondelok 23. júl 2018

KAUZA

Internetem prolítla kauza #jsemneomezenej. Mladík Jakub Strouhal leží v nemocnici bez wi-fi, a tak chce po operátorech neomezená data. Operátoři z toho moc nadšení nejsou.

Jakub Strouhal se prostřednictvím sociální sítě rozhodl bojovat za neomezená mobilní data. Iniciativa nese označení #jsemneomezenej.

Uverejnil používateľ iDNES.cz Streda 25. júl 2018

AKCE

Tento týden se ještě trošku vzpomínalo na Colors of Ostrava. Jinak všechny pěkný holky “s věnečkem” navštěvují až do konce srpna festival Hrady.cz

Hrady cz

CESTOVÁNÍ

Psychologové a psychopati v tom mají jasno. Dovolenou musíte mít 3 týdny v kuse. Jinak se vám z přepracování budou zapalovat trenýrky a ze stresu začnete koktat a následně kloktat. Podle výsledků průzkumu má však většina čechů dovolenou pouze 14 dní. Pokud se vám tedy stane, že na vás v tramvaji někdo mrká, tak je to jen přepracovaný startupista, co ještě nestihl dovolenou.

A jak dlouhou dovolenou máte vy? Aspoň tři týdny? Nebo kratší?

Uverejnil používateľ TN.CZ Pondelok 23. júl 2018

MÓDA A KRÁSA

Češi mají od tohoto týdne na sociálních sítích v módní trendech jasno. Holkám se líbí modroocí pejsci. Klukům oholené šišky. Jen těm kadeřníkům, kteří stříhají přes 70 let, se tyto šišky vůbec nelíbí.

Ty oči! <3Pojď za námi do skupiny Láska má čtyři nohy :)

Uverejnil používateľ Jenzeny.cz Pondelok 23. júl 2018

Uverejnil používateľ Trendy pánské účesy / Men's Hairstyles Streda 25. júl 2018

„On je vystříhaný a zvláště, když má podlouhlý obličej, tak má hlavu šišatou. Nahoře mu nechají čepici z vlasů, to se…

Uverejnil používateľ Český rozhlas – Radiožurnál Pondelok 23. júl 2018

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

 

Diskuze k článku