#očemsemluví – Corviglia, Startupper, Štěpánek a #brnotruestory

ocemsemluvi - Corviglia, Startupper, Štěpánek a brnotruestory

Víme o čem se mluví. Evropské startupy mohou nově žádat podporu u investičního fondu The Corviglia Capital Fund. Mohou si také zasoutěžit v Startupper roku. Štěpec se rozloučil s kariérou. V Norsku si skočíte na meníčko pod mořskou hladinu. V Brně se žije krásně, je to #brnotruestory. A o čem mluvíte vy?

STARTUP

The Corviglia Capital Fund je nový investiční fond, který začíná operovat napříč Evropou. Nyní má k dispozici necelých 6 miliard korun a rád by se dostal na 11 miliard. Jeden ze zakladatelů fondu je Petr Šmída, který je také součástí české investiční firmy Enern. Enern má za sebou investice do podniků jako Rohlík.cz, ROI Hunter, Slevomat, Twisto, Skrz.cz a DámeJídlo.cz.

Společnost Total spouští soutěž Startupper roku, kde nabízí výhru až 12 500 eur a mentoring od StartupYardu.

SPORT

Radek Štěpánek alias Štěpec se ve vyprodané O2 aréně loučil se svojí kariérou. Rozloučit se s ním na velkolepou exhibici přijeli i Novak Djokovič a Andre Agassi.

To byla show! 👏👏 Radek Štěpánek se s tenisovou kariérou rozloučil ve velkém stylu. 🔝

Uverejnil používateľ ČT sport Štvrtok 18. október 2018

UMĚNÍ

Město Brno chce být virální a vsadilo na umění. Stanovilo hashtag #brnotruestory a spustilo kampaň. Jedná se o sadu autenticky působících příběhů zpracovaných v různých formátech od videí přes gify. Příběhy v současnosti vyskakují na sociálních sítích uživatelům od USA až po Tchaj-wan.

V Komerční bance se rozhodli podporovat umění. Pokud je vám méně jak 26 let, tak nově můžete navštívit Národní galerii  v Praze zadarmo. Sponzorem je Komerčka.

CESTOVÁNÍ

V Norsku se otevře unikátní podvodní restaurace. Bude jediná v Evropě. a zároveň největší na světě.  Jmenuje se Under a už teď si v ní od dubna roku 2019 můžete zarezervovat místo.

Zašli byste na večeři pod mořskou hladinu? Restaurace Under na břehu Severního moře posune gastronomický zážitek na zcela novou rovinu. 🐟

Uverejnil používateľ Forbes Česko Sobota 20. október 2018

AKCE

Měsíc říjen je téměř přeplněn zajímavými akcemi, které se na sociálních sítích hlásí o přízeň čtenářů. O to více nás těší, že zpráva o otevření nového oddělení pro dětskou rehabilitaci ve Fakultní nemocnice v Motole se dostala mezi nejaktivnější zprávy předchozího týdne.

Představení nového oddělení

Od 1. ledna 2019 se bude ve Fakultní nemocnice v Motole otevírat nové oddělení pro dětskou rehabilitaci! :) Půjde o první takové pracoviště v České republice. Čím je unikátní a koho hledá? 🤔 To vám řekne ve videu Prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D., špičkový fyzioterapeut v naší nemocnici a přednosta této kliniky. :)

Uverejnil používateľ Fakultní nemocnice v Motole Štvrtok 18. október 2018

MÓDA A KRÁSA

Na sociálních sítích minulý týden frčely nejvíce v oblasti módy převážně reklamní a bulvární sdělení. Jedna z těchto zpráv na Jen ženy nasbírala úctyhodný počet reakcí. Šlo totiž o fotky dračí ženy, která už nikdy nebude “za dámu”.

Tak tohle je síla :O Má dokonce i odstraněné uši…

Uverejnil používateľ Jenzeny.cz Pondelok 15. október 2018

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

SentiOne - light-interface

Diskuze k článku