Obecenstvo mobilních her? Mladší, bohatší, dámské

V případě Flurry přitom nejde o žádnou drobnou studii podloženou tisícovkou respondentů. Společnost má přes aplikace, na jejichž optimalizaci se podílí, přístup k asi 275 milionům unikátních mobilních zařízení a 750 tisíc je aktivováno každý další den.

Z tohoto množství bylo náhodně vybráno 60 tisíc respondentů, kteří dobrovolně uvedli svoje demografické údaje (věk, pohlaví, vzdělání, příjem). Přestože aplikace, v nichž jsou služby Flurry aktivní, jsou dostupné a mají své obecenstvo i v Evropě, převážná většina uživatelů sídlí ve Spojených státech. Navíc společnost studii cílila primárně na americký trh, proto všech 60 tisíc dobrovolníků byli lidé s pobytem v USA. Přesto se zdá pravděpodobné, že situace v Evropě a potažmo v ČR nebude u této skupiny hráčů od zjištění studie diametrálně odlišná.

Hráči podle pohlaví

V porovnání s hráči na konzolích jsou mobilní uživatelé mladší, v průměru jim bylo 28 let (mužům lehce přes 27 a ženám těsně pod 29), zatímco konzolové publikum v průměru dovršuje 34 let života. Zdaleka nejvíce mobilních hráčů bylo ve věkovém rozmezí 18 až 49 let, oproti tradičním herním zařízením, kde celkové demografické rozložení bylo vyrovnanější (méně hráčů v hlavní věkové kategorii, více těch do 18 let a výrazně více ve skupině nad 50 let). Na mobilních přístrojích hraje i mnohem více žen, 40 procent u konzolí a 53 procent, tedy přes polovinu celkového publika, u telefonů.

Věk tradičních hráčů a jejich mobilních protějšků

Zanedbatelné není ani zjištění, že oproti ostatním kategoriím hráčů jsou na tom ti mobilní lépe finančně. S hotovou vysokou školou, ale stále ještě v tak mladém věku, že jich velká část nemá rodinu s dětmi, uživatelé mobilních her mají relativně vysoké příjmy a velká část z nich jim zbývá pro vlastní spotřebu. Jinými slovy, hráči mobilních her mají přístup k penězům a mohou si dovolit je do mobilní zábavy investovat. Částečně to vyplývá i z toho, že přístroje způsobilé pro hraní her, tedy především iPhony a Androidy, jsou chudším skupinám obyvatelstva hůře dostupné.

Mobilní hráči v USA a jejich vzdělání

Mobilní hráči v USA podle příjmových skupin

Via RRW

Obrázek pochází z fotobanky Pixmac.cz.