Obchod iTunes Store dorazil do Česka

Ze strany Applu je to sice krok poměrně zásadní, nicméně ne úplně překvapivý. Nedávné spuštění české verze obchodu s iPady, iPhony a iPody naznačilo, že v souladu s politikou Applu lze něco podobného v blízké době očekávat. Ceny pro Českou republiku jsou uváděny v eurech a hudební alba lze na iTunes nakupovat nejčastěji v rozmezí 5 až 10 eur, tedy o něco dráž než například ve Spojených státech. Jednotlivé skladby se pak dají pořídit za méně než jedno euro.

Nabídka je zatím omezená primárně na hudbu a podcasty, v oblasti filmů nebo seriálů je u nás situace jako vždy složitější a těžko říct, kdy přesně se to Applu podaří prorazit. S ohledem na aktuální změny na Facebooku a stále větší počet globálně úspěšných streamovacích služeb je to ale každopádně velmi aktuální téma a doufejme, že se situace už brzy začne měnit.

Apple zároveň zařadil Českou republiku do seznamu 25 nových zemí, kde lze prodávat iBooks. Zatím je sice nabídka knih veskrze nezajímavá, vydavatelé nicméně mohou Česko u svých knih zaškrtnout teprve krátce a jistě bude použitelných titulů přibývat s každým dnem.