O soukromí na Facebooku rozhodne hlasování uživatelů. Zapojte se!

Změny v podmínkách ochrany soukromí Facebook představil v polovině května a podrobněji jsme je rozebrali v článku. Uživatelům v té době dal čas na to, aby je komentovali a vyjadřovali se k nim, a poměrně rozsáhlou kampaní (údajně až 3 miliardy zobrazení) na tuto možnost upozorňoval. Současná pravidla přitom stanoví, že obdrží-li změna podmínek určitý minimální počet komentářů, musí o ní Facebook nechat hlasovat svoje uživatele. Návrh dostatek komentářů skutečně získal a Facebook proto tento pátek spustil veřejné hlasování.

Pokud jde o výsledky hlasování, platí, že pro Facebook jsou závazné pouze v případě, že bude hlasovat alespoň 30 procent jeho aktivní uživatelské základny, což nyní znamená přibližně 270 milionů lidí. To rozhodně není málo a pouhý týden na hlasování není v tomto ohledu zrovna povzbudivý. Pokud bude hlasovat uživatelů méně, bude mít výsledek pouze poradní váhu. Svůj hlas lze odevzdat prostřednictvím speciální aplikace, kterou Facebook k tomuto účelu vyvinul.

Hlasování je závazné a rozhodnutí už nelze změnit, tudíž se vyplatí pečlivě prostudovat všechny nabízené podklady předem. Na výběr je ze dvou možností, přijetí nových návrhů nebo ponechání těch stávajících. Facebook upozorňuje, že některé změny jsou vynuceny zákonem a jejich přijetí proto proběhne nezávisle na hlasování. O výsledku hlasování bychom se měli dozvědět už v sobotu.

Na přemýšlení tedy máte následující týden, už zítra od nás ale můžete očekávat podrobnější pohled na obsah navrhovaných dokumentů a náš názor na ně.

Via Facebook