O propagaci NFC se postarají Angry Birds i Nokia

Nokia si na trhu se smartphony nevede zrovna nejlépe, potřebuje proto přesvědčit uživatele, že právě její výrobky jsou přesně to, co potřebují. Kromě partnerství s Microsoftem, které pro Nokii znamená využití operačního systému Windows Phone, se společnost nyní spojila i s finským Roviem, tvůrcem legendární hry Angry Birds.

Rovio vytvořilo pro Nokii speciální vydání hry, které se bude nacházet pouze na jejích chytrých telefonech Nokia s technologií NFC přicházejících na trhy tento rok v čele s Nokií C7. Hra má 20 levelů, 15 z nich ale lze aktivovat pouze v blízkosti dalšího přístroje s NFC a jejich vzájemným propojením. Druhou možností bude zamávat telefonem před objekty s vloženým NFC, zatím ale není vůbec jasné, o jaké objekty by se mělo jednat.

Ačkoliv jde určitě o zajímavou propagační „dvojakci“, nedá se očekávat, že by snad uživatelé kvůli dvaceti novým úrovním Angry Birds začali zničehonic preferovat Nokie. Šíření povědomí o možnostech NFC by to nicméně prospět mohlo (viz. např. Operátoři se chystají na placení mobilem, Bezdotykové mobilní platby chystá Google, PayPal i Visa).

Via Mashable