Nový typ spamu na Facebooku nelze odstranit

V žádostech o přátelství tak, jak vypadaly dříve, byla jen profilová fotografie, počet společných přátel a možnost přijmout žádost přímo v e-mailu. Nová podoba zprávy s žádostí obsahuje více informací, které mají uživateli pomoci rozpoznat, zda jde o skutečnou osobu, nebo jen spamový účet. Kromě profilové fotky žadatele obsahuje i celkový počet jeho přátel, počet fotografií, počet příspěvků na zdi a počet skupin, jichž je členem.

Nová podoba emailu s žádostí o přátelství

Nechybí ani možnost prokliknout se na stránku se všemi nevyřízenými žádostmi a zde si poradit se všemi najednou. Nová podoba e-mailu by měla uživatelům pomoci díky tomu, že falešné a spamovací účty obvykle mají jen velmi málo příspěvků, přátel a fotografií.

Ovšem zatímco Facebook řeší jeden problém, objevil se jiný. Spameři totiž objevili kouzlo nedávno představené funkce, která správcům stránek umožňuje vystupovat na Facebooku pod identitou stránky. Toho mohou využívat nenapadnutelným způsobem tak, aby vytvořili na sociální síti celou řadu zpětných odkazů. Klíčem k tomu je tlačítko Like.

Like spam

Pokud na vámi spravované zdi někdo okomentuje příspěvek či fotku, nebo vloží vlastní, můžete je smazat. To se však nedá v případě, že již existující objekt pouze „olajkuje“. Tehdy zbývá pouze kontaktovat Facebook a čekat, jestli vám s vaším problémem nějak pomůže.

Via TNW, IF