Nový Bing je tu. Zapojil bloggery i přátele z Facebooku

Nejprve se podívejte na krátké video, kterým Microsoft novou podobu uvedl:

Novinek je v Bingu hned několik a stránka je nyní rozdělena na tři sloupce. První z nich, nejvíce vlevo, obsahuje běžné výsledky vyhledávání, pro lepší přehlednost bez jakýchkoliv sociálních výsledků. Druhý sloupec, který Bing pojmenoval Snapshot, obsahuje data z různých služeb napříč webem, která k zadanému dotazu dokáží nabídnout detailnější informace. Lze zde nalézt mapy, uživatelské recenze, ale také tu uživatel může přímo zarezervovat hotel či restauraci. Třetí sloupec potom obsahuje to nejdůležitější, sociální vrstvu, na kterou je v novém Bingu kladen ještě větší důraz.

Zeptejte se blogosféry

Samozřejmostí jsou v sociální vrstvě informace relevantní k zadanému dotazu od přátel z Facebooku, které ostatně Bing nabízel již dříve přímo ve výsledcích vyhledávání. Naopak nová je sekce People Who Know obsahující odkazy na sociální profily, weby a blogy expertů v oblasti, jíž se vyhledávací dotaz týká. Nejenže je možné se na tyto weby prokliknout, je ale také možné danému expertovi položit dotaz nebo se podívat, zda o vašem problému v minulosti nepsal. Do této sekce Bing zařazuje veřejně přístupná data ze všech sociálních sítí a celého webu, tedy nejen Facebooku, ale i Twitteru, Google+ a dalších.

Velkou novinkou je možnost dialogu s přáteli z Facebooku přímo ze stránky vyhledávání. Přátelům, u nichž vyhledávač vyhodnotí, že by mohli mít hledané informace, lze položit dotaz přímo ze sociálního sloupečku a vůbec není třeba chodit na Facebook. Tento dotaz uvidí nejen oni, ale i jejich a uživatelovi přátelé, takže pomoci může i někdo, kdo nebyl přímo dotazován.

Facebookoví přátelé přímo v Bingu

Díky další sekci sociálního sloupce, nazvané Activity Feed, pak lze celý dialog provádět přímo z Bingu, aniž by kdokoliv ze zúčastněných největší sociální síť přímo navštívil. V Activity Feedu uvidí uživatel své dotazy odeslané z Bingu i s odpověďmi, stejně jako dotazy všech svých facebookových přátel. A co hlavně – přímo z feedu budou moci na tyto dotazy reagovat.

Funkce nového Bingu Microsoft do několika týdnů vtělí i do mobilní podoby, kde budou přizpůsobeny menším rozměrům displeje a dotykovému ovládání. Samozřejmostí, kterou pro jistotu Bing zdůrazňuje, je, že i přes Bing bude chráněno uživatelské soukromí. Všichni zúčastnění uvidí jen ty informace, ke kterým by měli přístup i z Facebooku. Za nejsilnější stránku nového vyhledávání společnost považuje to, že přesto, že základní výsledky neznepřehledňuje sociálním kontextem umístěným přímo v nich, nabízí za účelem vyšší akceschopnosti všechny nejzásadnější výhody sociálního webu.

Via Bing