Novinky v Google+ a čtvrtletní výsledky hospodaření Googlu

Přestože Google v posledním čtvrtletí minulého roku rostl, meziročně o 25 procent, hospodářské výsledky neodpovídaly předpovědím finančníků a akcie zareagovaly poklesem. Přesto Google dosáhnul jednoho hezkého rekordu. Poprvé v jeho dějinách překonaly hrubé tržby za jedno čtvrtletí 10 miliard dolarů. Přesně to bylo 10,6 miliardy. Převedeno na čistý příjem, jednalo se o 8,13 miliardy dolarů.

Zároveň s oznámením čtvrtletních výsledků Larry Page sdělil také několik statistik kolem sociální sítě Google+. Podle Page má nyní 90 milionů uživatelů s tím, že 60 procent z nich využívá produkty Googlu denně a 80 procent alespoň jednou týdně. Čísla vypadají velmi dobře, ale jen do chvíle, kdy se člověk nad slovy Page trochu zamyslí. Šéf Googlu totiž mluví o všech produktech Googlu, ne jen o Google+, takže se kromě jiných započítávají i dvě nejpopulárnější služby, vyhledávání a YouTube, na kterých skutečně celá řada uživatelů bývá každý den. Engagement na Google+ rozhodně bude nesrovnatelně nižší.

S Google+ souvisí i několik novinek, které Google během tohoto týdně představil. Jednou z nich je možnost začít konverzaci přímo z vyhledávání na této sociální síti, a to prostřednictvím sdílení výsledků vyhledávání spolu s vlastním komentářem. Funkce se týká pouze vyhledávání v rámci Google+, ne běžného vyhledávání na webu. Další novinkou jsou video statusy. Uživatel s webkamerou může tuto kameru přímo z Google+ zaktivovat (z menu pro sdílení videa), nahrát krátké i delší video a to pak běžným způsobem sdílet.