Nové facebookové diskuze už i česky, ale s problémy

V první řadě je třeba zmínit, že čeština ještě trochu pokulhává, příslušné dialogy jsou zatím napůl anglicky. V jednom případě nechybí dokonce ani jakýsi nám v redakci neznámý jazyk, připomínající nejvíc ze všeho maďarštinu (třeba nám některý z lingvisticky zdatných čtenářů pomůže s identifikací). Jazyková rozpolcenost je nejlépe vidět na současné podobě nastavení moderátorských práv:

Moderování diskuzí - nastavení

Zde je text jazykového kvízu:

Poznáte jazyk v červeném kroužku?

Jak vidno z obrázku nastavení, moderátor může určit, zda bude nutné příspěvky nejprve schvalovat, nebo zda se veřejně zobrazí ihned po odeslání. Také lze nastavit, zda se budou do diskuze uživatelé moci přihlásit pouze přes Facebook, nebo i přes jiné účty, kterými jsou prozatím Yahoo, AOL a Hotmail. Vzhledem k několikajazyčné podobě nastavení je prozatím poměrně rizikovou volbou funkce automatických oprav gramatických chyb.

Zbývá snad doplnit již jen to, že komentáře může moderátor mazat a to i hromadně, nemá však práva na jejich editaci. O autenticitu toho, co napíšete, se tak nemusíte bát.

Možnosti moderace pod článkem

Nástroj pro moderování diskuze v Centru pro Developery na Facebooku

Jako při zavádění většiny facebookových inovací do ostrého provozu, i nyní se objevují potíže se správným chodem pluginu a problémy vás mohou čekat v celé řadě prohlížečů včetně těch nejrozšířenějších. Správci facebookových stránek každopádně jistě uvítají zejména možnost diskutovat jménem stránky.