Nové facebookové diskuze podporují i Google a Twitter účty. Zatím neoficiálně

Nový plugin (představili jsme vám ho v tomto článku) totiž obsahuje i kód pro přihlašování přes účty na Googlu a Twitteru, který je sice prozatím neaktivní, poměrně jednoduše by ho ale aktivovat šlo. V případě Google tak může přidáním několika řádků JavaScriptu učinit sám vydavatel stránky (riskuje ale sankce ze strany Facebooku, protože ten upravování pluginů zakazuje), v případě Twitteru je momentálně vypnuta autentifikace, takže funkce není dostupná ani neoficiálně.

Facebook se relativně nedávno s oběma společnostmi nepohodl, když se s Googlem přetahoval ohledně e-mailů a přenositelnosti dat a Twitteru deaktivoval aplikaci sloužící k zjištění, zda vaši přátelé náhodou netweetují. Přidání alternativních možností přihlášení, ačkoliv momentálně neaktivních, pravděpodobně znamená, že Facebook očekává zlepšení vztahů s oběma společnostmi, nebo jej minimálně nevylučuje.

Přitom uživatelé, kteří se do pluginu pro komentáře přihlásí svým účtem z Yahoo, nemají u komentáře fotku ani odkaz na profil. Funkci Facebook aktivoval nejspíš jako odměnu za to, že Yahoo ke všem svým službám poskytuje přístup i přihlášením přes Facebook Connect.

Via IF