Nová hra od Zyngy opět rekordně roste

Zynga Empires & Allies spustila začátkem měsíce, od té doby do dnešního dne hra nasbírala 9,6 milionu aktivních hráčů. Přitom jen za pátek získala kolem 5 milionů hrajících, přes víkend pak spíš stagnovala. Nová hra se ale může pochlubit hned dvěma poprvé. Předně, jde o první hru Zyngy, která obsahuje bojové a strategické prvky. To je pro herní firmu poměrně riskantní krok, protože většinu jejích zákazníků tvoří ženy středního věku. Asi je jasné, že bojové hry nejsou zrovna nejoblíbenější zábavou žen kolem čtyřicítky.

Zynga tu nicméně vychází ze zjištění, že i na Facebooku jsou přítomni „hardcore“ hráči (oproti klasickým „casual“ hráčům, kteří tradičně tvoří publikum Zyngy). Ti mají jednu velkou výhodu, jsou za hry ochotni utrácet poměrně velké částky. Pokud by je Zynga dokázala oslovit, sice by se pravděpodobně nejednalo o hru, která by byla rekordně úspěšná co do množství hrajících, přesto by ale mohla vydělávat společnosti víc, než její dřívější tituly.

Druhým poprvé je fakt, že Empires & Allies je první hrou, kterou vytvořilo studio Zyngy v Los Angeles. To se odlišuje především tím, že v něm pracuje řada bývalých zaměstnanců Electronic Arts, kteří mají s tvorbou strategických her bohaté zkušenosti.

Via VB