Nová funkce Facebooku umožní hrát hry přímo v News Feedu

Možnost vložit malý kousek hry mezi příspěvky, kde si ji mohou zahrát ostatní uživatelé, aniž by museli aplikaci povolit přístup ke svým datům, jsme poprvé zaznamenali minulý týden u hry Angry Birds Friends. Již nyní ji ale mohou využít všichni vývojáři her. Novinka je praktická jak pro tvůrce her, tak pro uživatele. Zatímco prvním umožní oslovit i uživatele, kteří by si jinak jejich hru vůbec nepustili, uživatelé si zase budou hry moci osahat bez toho, aby museli zpřístupňovat svá data.

News Feed minihra Angry Birds Friends

Kromě Angry Birds Friends, kteří umožňují vyzvat přátele, aby ve svém News Feedu překonali váš rekord v jednom levelu, Facebook zmiňuje ještě dvě hry, které novinku již využívají. V případě Idle Worship jde o možnost přátelům zpřístupnit kousek hry k vyzkoušení, Bubble Witch Saga nabízí v případě sdílení virtuálních mincí s přáteli krátkou minihru, s jejíž pomocí si přátelé mohou získané mince znásobovat. Na konci je uživatel vyzván, aby si nainstaloval plnou verzi hry, díky čemuž si může odměnu vybrat.

Měření miniher v News Feedu

U každé verze minihry, kterou lze sdílet do News Feedu, budou vývojáři moci sledovat počet zobrazení a počet uživatelů, kteří na ni kliknuli.

Via Facebook