Nexus One končí, Android se prosazuje v Číně

Za stejnou dobu, za jakou Apple prodal milion iPhonů, prodal Google jen 135 tisíc smartphonů značky Nexus. Chmurné statistiky byly hlavním důvodem, proč se Google rozhodl další produkci modelu Nexus One definitivně ukončit. Nexus bude nicméně zatím dál k dostání prostřednictvím sítě partnerských společností (v Evropě například u Vodafonu). Jeho uživatelům bude samozřejmě i nadále poskytovaná podpora.

Případné obavy z ohrožení ekosystému Androidu nicméně nejsou na místě. Houf telefonů využívajících zmíněnou platformu se teprve připravuje na obrovskou expanzi očekávanou v Číně. Díky kombinaci drastického snížení cen smartphonů s Androidem a uživatelských mobilních aplikací v čínštině podporovaných masivním domácím trhem se Android velmi rychle propracovává před svou dříve dobře zavedenou konkurenci.

To, že se Googlu v tuto chvíli skutečně vyplatí zaměřit se v první řadě na Čínu, ať už s vyhledávačem, nebo bez něj, nejlépe demonstruje několik čísel – v následujících čtyřech letech je očekáván nárůst mobilních uživatelů v Číně o více než 700 milionů lidí (ze současných 233 milionů). Populace celé Evropy a Spojených států přitom čítá stěží 800 milionů lidí, z nichž většina už mobilním telefonem dávno disponuje.

Via RWW, TC