Nekonečná digitální knihovna od Googlu

Vznik nekonečné digitální knihovny oznámil Google na svém oficiálním blogu. Zatímco svět ovládly tablety a čtečky elektronických knih, knihy pro prohlížeče byly relativně ignorované. A Google se teď rozhodl situaci napravit.

Nelze sice očekávat, že by nová služba ohrozila Kindle – přeci jen jsou podobná zařízení lépe uzpůsobená než počítače či laptopy – přesto svůj prostor pravděpodobně najde. Očekává se, že Infinite Digital Bookcase se stane významným hráčem na poli prvotního objevování knih. Může se také stát atraktivním průvodcem, který potenciálního čtenáře navede k nákupu jím vybrané knihy do Google Books.

Video ukazuje, jak nová knihovna vypadá a funguje. Uživatelé mohou interaktivně vybírat mezi více než 10 tisíci knihami, které jsou dostupné i na Google Books. Knihy jsou seřazeny do 28 kategorií (včetně bestsellerů a knih zdarma) a jsou virtuálně umístěny na čemsi, co připomíná slavný římský Trajánův sloup. Sloup lze při výběru otáčet všemi čtyřmi směry.

Knihovna je napojena na API Google Books. Vyberete-li si konkrétní titul, služba vás vezme na stránku Google Books, kde si kromě názvu a autora přečtete také anotaci či uživatelské recenze dané knihy. Vybranou knihu si zde můžete ihned snadno zakoupit. Druhou možností je vyfotit si příslušný QR kód vaším mobilním zařízením a vzít si s sebou knihu v její virtuální podobě.

Služba zatím běží v testovací verzi, kterou si můžete vyzkoušet zde.

Via VB, Google blog