Na videochat Facebooku už lákají podvodné pozvánky

Klasicky tedy využívají ve svůj prospěch nedostatek informací uživatelů a jejich až přílišnou důvěřivost. Zatímco aktivování funkce rozhodně neprobíhá přes odkazy na News Feedu, podvodníci šířící svoje aplikace tímto způsobem aktivaci slibují. Příspěvek od někoho z vašich přátel se bude tvářit jako odkaz, na němž si můžete videohovory zřídit.

Odkaz nicméně povede na aplikaci, která bude chtít potvrdit, že může vaším jménem vkládat příspěvky na vaši zeď a zdi přátel a další podobné pravomoci. V případě, že potvrdíte, aplikace okamžitě zaspamuje vaše přátele a vás se následně pokusí přesvědčit k vyplnění dotazníku či kliknutí na reklamu. To jsou klasické způsoby, jak scameři na podvodných aplikacích vydělávají.

Jedna z podob příspěvků na zdi slibujících aktivaci videohovorů

Nezbývá tedy než ještě jednou připomenout, že videohovory se přes příspěvky přátel neaktivují. Chcete-li si funkci aktivovat, postupujte podle návodu Vojty Bednáře. Je nicméně možné, že pro vás tato novinka prozatím nebude k dispozici, Facebook ji uživatelům zpřístupňuje postupně. V takovém případě to zkuste znovu za jeden až dva dny.

Via Mashable