Na světě je nová sociální síť miio

Během posledních několika let jsme byli svědky velkolepého nástupu a následného tichého odchodu mnoha sociálních sítí. Nováček miio se rozhodl vytěžit to nejdůležitější z obou nejpopulárnějších sociálních sítí – pokusil se rozšířit funkce Facebooku a vše zároveň postavil na jednoduchosti Twitteru. Současně se prezentuje i jako místo, odkud lze vysílat sdělení do celého světa, třeba právě na Twitter.

Domovská stránka je rozdělena do tří oblastní na Aktualizace statusů, Kategorie a Skupiny. Na rozdíl od Twitteru, kde status tvoří několik slov či fotka, jde miio podobně jako Facebook o něco dál. Ke statusu umožňuje přidat otázku, odkaz, fotku, video, lokaci a podobně. Zajímavostí je, že každý z těchto přídavků disponuje vlastním metadata boxem, který ostatním uživatelům usnadňuje vyhledávání tematických statusů.

K vyhledávání postů slouží sekce Kategorie a na rozdíl od hledání na Twitteru působí velmi organizovaně a hledá efektivně. V rámci každé kategorie je možné vybírat mezi nejnovějšími, nejvíce probíranými a nejvíce sdílenými statusy. Stejně úhledně působí i sekce Skupiny. Každá skupina reprezentuje nějaké hlavní téma (např. sport nebo hudbu) a skrývá další podskupiny. Provozovatelé každé skupiny mohou stejně jako u Facebooku omezit přístup pouze pro vybrané uživatele nebo přidat libovolné množství bližších informací o činnosti skupiny.

Via TNW