Na slevovém trhu už je Seznam i Centrum

Seznam poprvé představil svou službu Tip včera a hned během prvních vteřin rozdal tři nová auta. Dnes v nabídkách ve velkém stylu pokračuje, nabízí vstupenky na dnešní koncert Kylie Minogue v pražské O2 Aréně za 199 korun. Běžná cena vstupenek se přitom pohybuje od 990 do 2490 korun. Kupon si koupilo 50 lidí, kteří si ho ovšem musí jít vyměnit za lístek na recepci Seznamu.

Pojetí Tipu se významně liší od ostatních slevových serverů. Nezdůrazňuje velikost nabídnuté slevy, funguje pouze jako okno na domovské stránce Seznamu a zatím se soustředí převážně na vlastní propagaci poskytováním lákavých, ale velmi omezených nabídek.

Naproti tomu dnes spuštěný portál Amplion.cz od Centrum Holdings se vydal zcela tradiční cestou, a to jak designem webu, tak obsahem. Dnešní první slevou se stala možnost koupit si za pětikorunu šálek espressa v kavárně Friends Coffee House v centru Prahy se slevou 86 procent. Počty zájemců se zatím pohybují spíše v desítkách až ve stovkách, byť je k dispozici 10 tisíc (!) voucherů. Nabídka nicméně vyprší až s koncem zířejšího dne.

Také kategorie, které Amplion nabízí, prozrazují obvyklé zaměření – jídlo a pití, kosmetika, masáže a wellness, fitness a sport, zážitky, pobyty a dovolená, kultura, zboží. Na rozdíl do služby Seznamu je Aplion také na Facebooku, byť zatím jen s malou komunitou. Centrum se chce do konce roku zařadit mezi prvních pět největších serverů na českém trhu, naopak produkt Seznamu se zatím tváří, že se ho tento trh vlastně zas tak moc netýká a jde si vlastní cestou.

UPDATE Centrum se podle serveru Medialne.sk vydalo na trh slevových serverů i na Slovensku, kde ale zvolilo jinou cestu. Převzalo totiž již několik měsíců fungující server ZľavovéKupóny, který je nyní přesměrován na adresu zlavovekupony.centrum.sk. Naopak slovenský Zoznam.sk podle všeho přinese vlastní slevy nejdříve za několik měsíců.