Na Facebooku nyní lze editovat své komentáře

Facebook se se svými uživateli o nový tip podělil před několika hodinami, mnozí uživatelé už ho ale praktikují poměrně dlouhou dobu. Po odeslání komentáře stačí kliknout na křížek v pravém horním rohu příspěvku a text je možné editovat. Podle dosavadních testů se zdá, že na rozhodnutí k editaci má uživatel kolem deseti vteřin, pak už musí postupovat jako dřív. Editace zároveň není možná, pokud někdo mezitím k vláknu přidá další příspěvek, zřejmě aby se zabránilo nedorozuměním.

Možnost upravit text příspěvku se zároveň vztahuje pouze na komentáře a nelze takto měnit příspěvky vkládané přímo na zeď nebo do news feedu. Účastníkům konverzace se pak objeví jen jedna notifikace za původní i upravený text příspěvku. Pokud nicméně mají povolené zasílání upozornění do e-mailu, dostane se k nim původní i nová podoba příspěvku.

Změna je v současnosti o to užitečnější, že si řada uživatelů ještě nezvykla na odesílání příspěvku pomocí klávesy Enter a na vkládání nového řádku kombinací Shift + Enter, což může vyvolat potřebu častěji editovat předčasně odeslané příspěvky.

Via IF