Na Facebooku jsou první 3D závody, přizpůsobí se profilu

Lidé jsou nepoučitelní a ani my na tom nejsme jinak. Teprve v úterý jsme vám ukázali tuhle dechberoucí aplikací, která velmi názorně varuje před nepromyšleným sdílením informací na Facebooku, a už dnes jsme nasdíleli mraky informací aplikaci Social Network Racer jen proto, abychom si vyzkoušeli, jak vypadají první facebookové 3D závody. Alespoň vidíte, že když zaujme obsah, nalákáte kdekoho…

Závody vytvářejí trať podle profilu hráče, takže budete jezdit kolem fotek svých přátel, statusů a podobně. Nejde ale o nijak stěžejní část hry, vše je naimplementováno dost nahrubo a při závodu takové věci stejně nebudete vnímat. Výše zmíněná aplikace si s tím rozhodně poradila o několik tříd lépe.

Každý hráč má také jinak sestavenou trať, i když těžko říct, jestli je algoritmus náhodný, nebo se skutečně řídí obsahem profilu. A tím se dostáváme ke klíčovému prvku hry…

Rychlostní rekordy totiž můžete stanovit nejen na svém okruhu, ale také na okruzích přátel. A když budete nejlepší, všichni uvidí, kdo jejich profilům vládne. Into your face, Jakube a Miloši!

Vybírat si můžete zcela libovolně mezi tratěmi nejen svých přátel, ale také všech stránek, které sledujete. Nezáleží přitom vůbec na tom, jestli oni sami aplikaci používají.

Samozřejmě tu najdete také žebříčky, kde se lze poměřovat s přáteli i se všemi ostatními hráči.

Jinak hra využívá klasické sociální nástroje, takže například nelze závodit pořád, ale je třeba čekat na dobití, pravidelně vyzývá k aktivnímu šíření mezi přátele a podobně. Jízdní model je sice trochu šílený, ale docela zábavný. Jen škoda, že loading docela dlouho trvá, větší plynulost zážitku by neškodila. Také odvážný seznam žádostí o přístup k informacím asi leckoho (dost možná právem) odradí.

Každopádně je to další zajímavá ukázka toho, co všechno se s daty z Facebooku dá vyvádět. A určitě ne poslední…