Mobilní prodeje eBay narostly o 166 procent

V případě celosvětových prodejů se jednalo o 166 procentní nárůst oproti předchozímu roku, u prodejů v USA to bylo o kousek méně, 134 procent. Co do počtu prodaných předmětů celoročně vedlo oblečení a doplňky, následované mobilními telefony a sběratelskými předměty.

Zatímco spotřebitelská elektronika se nejvíce prodávala den potom, co Apple vydal iPad, počítačové hry kupodivu vedly v únorovém týdnu kolem dne sv. Valentýna, hlavně díky World od Warcraft a Final Fantasy. Celoročně v USA největší mobilní objem tržeb prodejců připadl na kategorii „auta a nákladní automobily“, s „oblečením a doplňky“ a „autodíly“ v závěsu.

„Jak tento rok rostlo mobilní obchodování, stával se i eBay destinací, kam lidé své nákupy chodili uskutečňovat,“ říká Steve Yankovich, VP mobilní sekce eBay. „S více než 30 miliony celosvětově stažených aplikací lze eBay považovat za barometr mobilních nákupních trendů. Lidé přes své telefony pravidelně nakupují všechno od designových předmětů po osobní a nákladní automobily a obchody se uzavírají doslova každou vteřinu.“

Ze 30 milionů stažených aplikací připadá minimálně 14 milionů na iPhony.

Via BW