Mobilní aplikace vévodí používání telefonů

Rozdíl oproti prvnímu místu tak není ani celé jedno procento. Navíc je třeba podotknout, že posílání zpráv se týká součtu všech variant přicházejících v úvahu, tedy SMS zpráv, e-mailů, multimediálních zpráv i chatů a IM služeb. Jednotlivě by se žádná z těchto subkategorií na první příčku neprobojovala. Třetí a čtvrté místo obsadilo volání (531 minut) a návštěvy webu přes prohlížeč (422 minut).

Ti, kdo použili k přístupu na internet prohlížeč, se nejčastěji zajímali o zpravodajství, vyhledávání a nakupování. Nejhůře se naopak umístily webové e-maily a webové hry. Obě oblasti jsou totiž okupovány aplikacemi, u nichž je využití pro zmíněné účely typické.

Průzkum provedla v lednu tohoto roku mezi 2200 uživateli smartphonů agentura Zokem. Důvod vzrůstajícího úspěchu aplikací podle agentury leží v jejich vysoké praktičnosti a celkovém uživatelském dojmu z nich.

Ne každý je nicméně přesvědčen o tom, že mobilní aplikace mají tak světlou budoucnost. Například společnost Forrester Research v nedávné studii předpovídá, že jejich úspěchy začnou brzy slábnout s přílivem nových a technicky méně zdatných uživatelů, kteří upřednostní web.

Via RRW