Miton se neprodává, Allegro zvyšuje podíl v Heurece

Už od včerejška přitom kolovaly nepotvrzené zvěsti o tom, že se prodává celý Miton. Zástupci firmy to nicméně na dotaz Těchinternetů odmítli a tisková zpráva vydaná ČTK má být oficiální odpovědí na všechny spekulace.

„Allegro Group navyšuje vlastnický podíl v Heureka.cz postupně v souladu s původní dohodou. Na fungování Heureka.cz se nic nemění a měnit nebude, personálně i organizačně vše zůstává tak jako dosud,“ řekl spoluzakladatel Heureka.cz Michal Jirák. O kolik se majetkový podíl zvýšil, zástupci obou stran neuvedli. Aukro do Heureky.cz vstoupilo již v roce 2008.

Na prodej mají podle neoficiálních zdrojů ČTK být i další služby Mitonu, což ale zástupci Mitonu nepotvrdili. „Každý projekt chceme provozovat prostřednictvím samostatné firmy, proto dochází i nyní k odštěpení některých služeb od společnosti Miton CZ. Vyčlenění projektů do samostatných firem je naší dlouhodobou strategií, která nám umožňuje lépe motivovat management, připravit firmu na vstup strategického partnera a podobně,“ uvedli pro ČTK.

Jablonecký Miton provozuje kolem dvou desítek serverů. Vedle Heureky mezi ně patří například SrovnaniCen, Hokejportal nebo Vareni.cz.