Microsoft se novou reklamou snaží očistit Internet Explorer

„Internet Explorer je dobrý pouze na stažení jiného prohlížeče“ je komentář, který již jste na adresu tohoto prohlížeče možná slyšeli také. Slyšel jej i Microsoft, v jeho novém reklamním spotu se totiž objevuje. Hrdina spotu je natolik posedlý nenávistí k Exploreru, že rodině i kolegům v práci bere počítače a snaží se z nich prohlížeč „odinstalovat“ přetažením jeho ikony z plochy do koše. Tedy, byl posedlý, díky novému Internet Exploreru 9 se své posedlosti zbavil…

Místo toho se u něj ovšem objevily jiné problémy, v nichž hraje hlavní roli co jiného, než roztomilá kočička. Přece jen je z reklamy znát, že Microsoft chtěl upoutat odkazy na internetovou kulturu. Zda může spot obměkčit ty, kdo nad Explorerem již zlomili hůl, aby IE9 dali šanci, zůstává ovšem tajemstvím.

V rámci dlouhodobé kampaně vznikla i stránka browseryoulovedtohate.com a podobné sebeparodické aktivity Microsoft vyvíjí také v Česku. Před časem například posílal internetovým influencerům trička s nápisem „Internet Explorer 6 – I am not old, I am retro!“.

Via BI