Microsoft propojil Docs.com s Facebook Groups

Už při představení nové podoby Groups se počítalo s možností skupinového vytváření textových dokumentů. Počínaje tímto se týdnem se možnosti ještě rozšiřují. Microsoft se stal první externí společností, kterou Facebook pustil do svého ostře střeženého prostoru, když začal plně podporovat teprve v dubnu spuštěné Docs.com.

V rámci skupin tak nyní lze sdílet a vytvářet dokumenty pocházející z Wordu, Excelu či PowerPointu a také formát PDF. Tyto dokumenty si ostatní členové mohou buď prohlížet, nebo je také dál upravovat přímo v prostředí skupiny. Zveřejnění nového dokumentu nebo provedení změn je vždy spojeno s upozorněním v news feedech členů skupiny. Komentáře k jednotlivým dokumentům lze přidávat jak na zdi, tak přímo uvnitř nich.

Služba samozřejmě nevyžaduje instalaci Microsoft Office v počítači. Právě ke kolektivní tvorbě online dokumentů byl projekt Docs.com určen od počátku, jeho start byl ale pomalý a až po propojení s Facebook Groups začíná doopravdy dávat smysl. Asi není třeba zdůrazňovat, že jde zároveň o nemalou ránu pro Google Docs, s ohledem na vztahy mezi Facebookem a Googlem to ale nepřekvapuje.

Via Microsoft