Microsoft integroval Facebook do Outlooku

Sami tvůrci vyzdvihují především funkci přetažení profilových fotek do Outlooku, díky níž kontakty využívající Facebook získávají tvář i v e-mailové schránce (nad profilovým obrázkem se tedy vyplatí přemýšlet). V inboxu se také objeví novinyk, které přátelé, známí a kolegové na Facebook umisťují, a to v reálním čase bez nutnosti aktualizace.

Přestože je integrace Facebooku ještě o krok dál než byla například integrace LinkedInu (i když i ta byla povedená), jsou už teď slyšet slova kritiků, podle nichž má i své výrazné limity. S výjimkou možnosti přidat osobu přímo prostřednictvím Outlooku mezi facebookové přátele totiž přenos dat probíhá, alespoň zatím, pouze jednosměrně. V Outlooku tedy není možné k zobrazeným statusům přidat vztyčený palec či aktualizovat svůj status. Právě vylepšení této stránky věci bude ale podle Microsoftu dalším krokem na cestě k lepšímu sociálnímu zážitku při používání Outlooku.

Outlook v součtu díky novému pluginu přináší do milionů osobních i pracovních schránek po celém světě informace už ze čtyř významných sociálních sítí. Dostanete-li od někoho e-mail, získáte zároveň přehled o jeho statusech, nově umístěných fotkách a podobně. Zejména ve sféře byznysu se přehled o zálibách či názorech potenciálního klienta jistě může mnohonásobně zúročit, ale ne každý asi bude z takového „bonzování“ nadšený. Obecně by nicméně v pracovní sféře ještě více pomohl další zásuvný modul zpřístupňující data z Twitteru.

Via Mashable