Máte chvilku? Angry Birds právě dorazili na Facebook…

Jsme docela zvědaví, jestli původně pro mobily a dotykové ovládání navržená hříčka zafunguje i s myší a klávesnicí podobně masově. Cíl je jasný, oslovit nové publikum, nalákat jej i k vyzkoušení mobilní verze a pokud možno při tom vydělat co nejvíce Facebook Credits.

Od mobilní verze se hra liší v řadě ohledů. Kromě exkluzivního obsahu jsou to také změny přímo v hratelnosti, především čtveřice takzvaných power-upů. Ty usnadňují průchod hrou a pravidelně se obnovují, hráči si je mohou posílat mezi sebou nebo je mohou získat jako herní odměnu. Power-upy zahrnují Super Seeds (zvětší se velikost ptáka v praku), King Sling (zvýší se rychlost vystřelovaných ptáků a tím i poškození), Sling Scope (odhalí část trajektorie ptáka) a Birdquake (zemětřesení).

Tradiční facebookové mechaniky zahrnují vyzývání přátel ke vzájemnému měření a překonávání skóre nebo vzájemnou výpomoc ve formě posílání dárků.

Aplikaci najdete na Facebooku na tomto odkazu. A jestli stále váháte, co to s těmi Angry Birds všichni pořád mají, podívejte se sem.