Marže Zyngy v roce 2010 dosáhly 47 procent

Zatímco celkové příjmy Zyngy v roce 2010 byly 850 milionů dolarů, čistý zisk činil 400 milionů. Náklady tedy vycházejí na 450 milionů dolarů, jinými slovy, za každý investovaný dolar vydělaly partě Marka Pincuse loni sociální hry fousek pod 89 centů.

Vyjádřeno ještě jinak, z celkových prodejů činila marže 47 procent. Pro srovnání, Google se chlubí marží 29 procent, Apple 28 procent, Facebook též kolem 30 procent, Amazon naopak jen 5 procent. 47 procent je i přes silnou konkurenci ze všech větších technologických společností vůbec nejlepší výkon.

Nelze se tak divit, že současné odhady ceny společnosti se pohybují kolem 7 až 9 miliard dolarů. V tomto rozmezí se také pohybuje ocenění, v jehož rámci by v nejbližších měsících mělo proběhnout další kolo investic. Vedení společnosti přemýšlí, že od investorů vybere výměnou za akcie ještě 250 milionů dolarů. Do dnešního dne souhrn veřejně známých investic tvoří 360 milionů dolarů, k nim přibývá ještě investice Googlu, jejíž výši drží obě společnosti v tajnosti.

Via WSJ, BI