Marissa Mayer se vrací a udělá vám pořádek v kontaktech

Po Marisse Mayer jako kdyby se po odchodu z vedení Yahoo slehla zem. Jenže když jste taková persona, jako Marissa Mayer ve světě technologií bezesporu je, tak se vám během pestré kariéry v největších technologických korporátech nahromadí ve vašem iPhonu klidně 14 000 kontaktů! A otázka zní: Co s tím? Když jste Marissa Mayer, tak můžete dostat geniální nápad – lépe zorganizovat a sjednotit kontakty a pokusit se uspět tam, kde mnozí před vámi selhali.

A tak se po třech letech Mayer vrací to světa technologií v plné síle. Zpátky na výsluní jí má dopomoci Enrique Muñoz Torres, se kterým založila startup Sunshine (původně nazvaný Lumi Labs), jež se zabývá vývojem aplikace pro správu kontaktů Sunshine Contacts. A podle nabubřelých vyjádření má jít o tu vůbec nejpokročilejší a nejintuitivnější aplikaci pro správu kontaktů na světě. Aplikace je určena ale zatím jen pro iOS.

Cílem aplikace Sunshine Contacts je sjednotit kontakty, které jsou roztroušené napříč aplikacemi, jako jsou Kontakty od Applu a Gmail (takže ano, uživatel musí udělit přístup k těmto aplikacím), tato data zkombinovat a tadá – výsledkem je krásná sluníčková databáze všech, které znáte (respektive váš telefon je zná). Aplikace má také pomoci organizovat, třídit a promazávat kontakty, odstraňovat duplicity, doplňovat chybějící údaje… Tyto informace lze pak synchronizovat napříč aplikacemi a všude tak budou kontakty jednotné a aktuální.

Sunshine Contacts umožňuje také detailnější nastavení pro sdílení kontaktů – to dovoluje uživatelům sdílet osobnější specifické informace (pro blízké přátelé, rodinu), nebo profesionální vizitky pro obchodní kontakty. Další doplňky a možnosti má přinést placená verze, která bude uvedená později.

Podobných aplikací pro správu kontaktů už tu ale přece jen bylo několik – Cookbook, Brewster, Cardhop a další, které v podstatě usilovaly o totéž. Žádná z nich se ale neuchytila. Bude osud aplikace Sunshine Contacts jiný?

Diskuze k článku