Machinarium ovládlo Mac App Store, předběhlo i Angry Birds

 

V obchodu s aplikacemi Mac App Store je jedna z nejoceňovanějších českých her ke stažení buď za 9,99 dolaru nebo za 7,99 eura. Tuto částku už zaplatilo tolik lidí, že se hra Jakuba Dvorského a jeho týmu Amanita Design stala nejstahovanější hrou na této platformě a současně třetí neoblíbenější aplikací vůbec. Překonala tak dokonce slavné Angry Birds a celou řadu dalších známých aplikací, což je obrovský úspěch.

Verze hry pro obchod Applu byla vytvořene v AIR 2.6 a novém iOS packageru z Flashe. Machinarium by mělo být za stanovenou cenu ke stažení do konce března.

Minirozhovor s Jakubem Dvorským

Proč jste se rozhodli Mac App Store k prodeji využít?
Machinarium vyšlo už koncem roku 2009, takže to není nijak nová hra a prakticky od začátku je ve všech významných digitálních obchodech jako je Steam a podobně. Mac App Store je mnohem novější a funguje teprve od letošního roku, takže jsme tam dali naší hru jakmile jsme našli čas, protože je to samozřejmě jeden z významnějších kanálů.

Očekávali jste takovou reakci ze strany uživatelů? Kolik lidí si hru koupilo?
Hře se daří velmi dobře už od jejího vydání a to jak v prodeji přímo přes náš vlastní web, tak na Steamu, Mac App Storu i v prodeji krabicových verzí. Krabičky se překvapivě nejlépe prodávají v Rusku, kde je naopak slabší trh s hrami pouze ke stažení. Řádově jde na Mac App Store zatím o tisíce, celkový počet legálních kopií Machinaria přes všechny kanály je ve statisících.

Může za úspěchem stát nižší cena? Bude se v dohledné době nějak měnit?
Originální cena Machinaria je 20 dolarů, takže na Mac App Storu je hra momentálně v akci za 10 dolarů, ale zatím si nejsme jistí, kdy cenu vrátíme zpět na původní hodnoty (případně jestli vůbec).

Zamíříte do obchodů s aplikacemi i s dalšími hrami? Motivuje vás to k větší aktivitě?
Momentálně prodáváme jen Machinarium a naší starší hru Samorost 2, obě dvě jsou na Steamu a některých dalších obchodech.

Via FR