LinkedIn nabídne firemním webům tlačítko „Chci práci“

Teprve včera se svět dozvěděl o tom, že majitelům webů nabízí Twitter zcela nové tlačítko Follow a Google pro ně zpřístupnil tlačítko +1. Nyní je tu další nová varianta, která umožní návštěvníkovi firemního nebo třeba personálního webu zažádat o práci tím, že jedním kliknutím odešle svůj profil z LinkedIn potenciálnímu zaměstnavateli coby životopis. S informací o funkci „Apply with LinkedIn“ přišel server GigaOm.

V současnosti LinkedIn podle všeho vyjednává s vybranou skupinou společností, které mají posloužit jako první testovací subjekty, samotná funkce bude oficiálně představena ještě v průběhu června. Cílem je zrychlení a zjednodušení procesu při žádání o práci jak na straně žadatele, tak na straně zaměstnavatele.

Návštěvníkovi stránek se po kliknutí na tlačítko otevře předvyplněný formulář s žádostí, který může dál upravit a aktualizovat. Rovnou také může (nebo spíš musí) odpovědět na další doplňující otázky, které si libovolně nastaví zaměstnavatel. Zároveň se žadatel dozví, zda nejsou některé jeho kontakty z LinkedIn napojeny na vybranou firmu.

Via GO