LinkedIn kupuje za 119 milionů dolarů SlideShare

Oznámení chystané akvizice přišlo ve stejný den, kdy LinkedIn oznámil výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí. Meziročně si po příjmové stránce sociální síť profesionálů polepšila na dvojnásobek – z loňských 93,9 milionu dolarů na aktuálních 188,5 milionu. Čistý zisk činil 5 milionů dolarů a zisk na akcii (EPS) 0,15 dolaru, což je velký úspěch oproti 0,09 dolaru očekávaných finančními analytiky.

Ale zpátky ke SlideShare. Cena za společnost činí 118,75 milionu dolarů, tedy zhruba dvě třetiny všech příjmů LinkedIn dosažených v prvním čtvrtletí. Viceprezident LinkedIn Deep Nishar na blogu sociální sítě mluví o akvizici takto: „Tento obchod umožní profesionálům, aby objevovali lidi skrz obsah a obsah skrze lidi. Těšíme se na objevování těch nejlepších způsobů, jak naše produkty propojit, aby profesionálům celého světa pomohly být produktivnější a úspěšnější.“

Nishar dále slibuje, že základní funkce SlideSharu, na které jsou jeho uživatelé zvyklí, se nezmění. Naopak na jejich základě chtějí obě společnosti ve vzájemné spolupráci přijít s novinkami, které by práci uživatelům ještě dále usnadnily. SlideShare v současnosti má 29 milionů měsíčních návštěvníků a obsahuje asi 9,5 milionu nahraných prezentací, videí a PDF dokumentů.

Via Mashable, TC