Lidé hledají informace o rakovině na Wikipedii, články proto vylepší najatí odborníci

Charitativní organizace Cancer Research UK má na svých stránkách řadu detailních informací o různých typech rakoviny, z nichž se lidé mohou dozvědět vše potřebné. Protože ale získává celých 40 procent návštěvníků prostřednictvím placených odkazů a Wikipedie naopak těží téměř výhradně z organických kliků, ve vyhledávání je internetová encyklopedie ve většině případů na vyšších pozicích.

Například při zadání hesla „breast cancer“, tedy rakovina prsu, se zobrazí odkaz na příslušné heslo na Wikipedii na druhé pozici, zatímco stránky Cancer Research až na místě osmém. A podobně je tomu u většiny tematických hesel. Jen v lednu údajně Wikipedia zobrazila celkem 3,5 milionu stránek spojených s rakovinou.

Podle Cancer Research UK ale nejsou všechny informace uváděné na Wikipedii vždy zcela jasné, aktuální a někde se vyskytují i věcné chyby. Proto se organizace rozhodla všechen obsah týkající se rakoviny za pomoci svých spolupracujících expertů odborně zeditovat. Hlavním cílem je „zvýšit přesnost a jasnost“.

Podrobný rozbor toho, jak si Wikipedia vede ve vyhledávání na téma rakovina ve srovnání s „konkurencí“, nabízí blog společnosti Hitwise.

Via BBC