Letos se prodá téměř půl miliardy smartphonů

Už na konci loňského roku jsme psali o tom, že rok 2011 by měl patřit smartphonům, zvláště pak Androidu. Jak se ukazuje, s těmito prvotními předpoklady serveru Fortune Tech společnosti CNN i o tři měsíce později souhlasí analytická společnost International Data Corporation (IDC), která je navíc v celkových číslech ještě mnohem odvážnější.

Podle jejího pravidelného čtvrtletního výzkumu by měl globální trh s chytrými telefony letos zaznamenat nárůst o padesát procent, což je čtyřikrát více než trh s mobilními telefony celkově. Pokud je předpoklad IDC správný, pak meziroční nárůst trhu chytrých telefonů bude pořád méně výrazný než mezi lety 2009 a 2010, kdy trh se smartphony vzrostl o 74 procent. S ohledem na větší srovnávací základnu je to ale stále vysoké číslo.

Podle výzkumu IDC má letos nového majitele najít přibližně 450 milionů chytrých telefonů. V absolutních číslech se tak obě podoby předpokládaného vývoje zásadně rozcházejí, protože CNN odhadovala letošní prodej smartphonů na pouhých 270 milionů.

V každém případě, Android by měl i nadále pokračovat ve svém růstu a měl by se brzy dostat do stabilní pozice lídra v operačních systémech pro mobilní telefony. Na konci letošního roku bude mít Android podle IDC podíl na trhu 39,5 procenta, o čtyři roky později už 45 procent.

Via BR