Lendle zaplatí majitelům Kindle za půjčování knih

Platforma pro sdílení elektronických knih Lendle oznámila svůj nový motivační program včera. Každý uživatel dostane 0,5 dolaru za každou knihu, kterou půjčí ostatním. Patroni, tedy uživatelé, kteří službě darovali 25 dolarů výměnou za pokročilejší funkce, pak dostanou dvojnásobek. Služba odměnu vyplatí vždy po dosažení hranice 10 dolarů formou poukázky na Amazon.

Cílem by měla být širší nabídka knih a s větší nabídkou tedy i rychlejší vyřizování poptávek uživatelů. Ti knihu dostávají vždy na dva týdny, poté je vrácena na čtečku svého původního majitele. Odměna půl dolaru za půjčení může vypadat jako malá, podle Lendle je nicméně cílem podpořit investování do knih a v takovém případě by se to mohlo vyplatit. Když uživatel vsadí na široké portfolio oblíbených titulů (nebo se naopak rozhodne scpecializovat na nedostatkové zboží), může s ohledem na nízké ceny většiny e-knih poměrně brzy začít vydělávat.

Služby Lendle jsou zatím dostupné pouze ve Spojených státech, společnost nicméně tlačí na Amazon, aby půjčování knih co nejdříve rozběhl i v dalších částech světa. Pak by se investice do chytrého knižního portfolia mohla vyplatit dvojnásob.

Via Lendle