Larry Page: Jak se má YouTube stát obdobou kabelovky

V poslední době se hovoří o tom, že Googlu v tichosti utrácí stovky milionů dolarů, aby z YouTube vytvořit plnohodnotnou alternativu kabelových televizí. Vše nasvědčuje tomu, že se YouTube snaží pod svá křídla dostat prémiový obsah, kterým diváky naláká.

Larry Page, spoluzakladatel Googlu, řekl serveru Business Insider: „Jsme v dobré pozici, kdy můžeme uživatelům pomoci najít obsah a média, které hledají. Jsme ve skvělé pozici, abychom pomohli společnostem, vydavatelům a tvůrcům obsahu, našli ty správné konzumenty a přitom dostali zaplaceno jak srkze reklamu, tak přímo. Pro nás je to logické místo, kde právě teď být.“

Jednou ze zajímavých novinek, kterou server YouTube pro své fanoušky přichystal, je i seriál ze života společnosti. Je nazvaný Tales from the Tube a najdete jej na kanále Life at YouTube. V jeho šesti dílech vás vybraní zaměstnanci YouTube provedou každodenním děním na svém pracovišti a nechají vás nahlédnout i do svého soukromí.

Představu, jaké to je pracovat pro Google, už zhruba máme. Teď můžeme nahlédnout i pod pokličku toho, jak se mají zaměstnanci jedné z větví Googlu, služby YouTube.

Via ST, BI