Kolekce filmových ukázek od MovieClips nově na YouTube

Už vás na YouTube unavuje hledání videa s tou skvělou scénou z vašeho oblíbeného filmu, které bude nejen relevantní, ale zároveň kvalitní a ke koukání? YouTube právě uzavřelo partnerství se službou MovieClips, která do databáze přinese více než 20 tisíc povedených kousků.

Na podobném partnerství už nějakou dobu úspěšně funguje spolupráce YouTube se službou Vevo (hudební klipy) a Machinima (klipy z prostředí online her). Business model je založený na větších příjmech z reklam, které si rozdělí všechny tři strany – tvůrčí studio, YouTube a zprostředkovatel, tedy například MovieClips.

Uživatelé tak sice budou muset překousnout větší viditelnost reklamních sdělení u těchto videí, na druhou stranu je však veškerý obsah zprostředkovateli přísně hlídaný a projdou jen kvalitní klipy.

Zach James, spoluzakladatel MovieClips, celý krok vysvětluje: „Považujeme YouTube za novou kabelovku a sami sebe vnímáme jako filmovou síť. Stejně jako Vevo, které samo sebe pravděpodobně považuje za hudební síť nebo MTV internetu.“

Via Mashable