Kiwi bude přes SourceLift Fund kupovat letenky open source projektům

Společnost Kiwi.com se rozhodla založit SourceLift Fund, který podporuje týmy vyvíjející takzvaný Free and open source software (FOSS). Kiwi tak reaguje na rozvoj open source komunity, kdy přestává čím dál častěji být důležité, odkud vlastně pracujete.

Free and open source software je počítačový otevřený software, který může využívat kdokoli a odkudkoli na světe. Zdrojový kód je totiž volně přístupný. Open source komunitu tvoří pracovní týmy, které působí ze všech koutů světa. Kiwi.com přispívá k tomu, aby se takové týmy mohly potkat a vyměnit si zkušenosti. Programátoři tak mají možnost spolupracovat a dál se vzdělávat i díky finanční podpoře, kterou jim fond poskytuje.

Jednou z takových skupin je i tým coala.io, která se zabývá vývojem rozhraní pro linting a fixaci kódu bez ohledu na použité programovací jazyky. Každý člen týmu však pracuje z jiného místa.

„Open source projekty jsou založeny na spojení různých lidí z různých koutů světa. Všichni mají přístup ke zdrojovému kódu, se kterým mohou volně pracovat a vylepšovat ho. Neustále tak vznikají nová řešení,“ vysvětluje Jozef Képesi CTO společnosti Kiwi.com.

„Takzvaní Coalians dostanou díky třem voucherům na letenky možnost odcestovat na konferenci EuroPython 2017, která se bude konat 7. až 16. července v italském Rimini,“ dodává. Komisi SourceLift Fund zaujali svou prací na „medvídcích“ (pluginech) pro několik programovacích jazyků, včetně těch nejpopulárnějších jako jsou C / C ++, Python, JavaScript, CSS nebo Java.

SourceLift Fund je otevřen pro všechny, kteří se FOSS zabývají a potřebují spojit své síly a potkat se například na některé z konferencí nebo workshopů kdekoliv na světě. Příspěvek z fondu však dostane jen ten projekt, který projde výběrovým řízením, přičemž komise, složená z Kiwi.com inženýrů, jež se FOSS komunitou zabývají, hodnotí především atraktivitu projektu a aktivitu jeho jednotlivých členů.

Příspěvek ze SourceLift Fund může získat každý, kdo projde výběrovým kolem. Tří až desetičlenné týmy musí nejprve svůj projekt krátce představit v přihlášce. Komise preferuje projekty spojené s technologiemi, které Kiwi.com využívá. Jde o projekty spojené například s jazykově neutrálními programátorskými nástroji, PostgreSQL, Node.js nebo programovacím jazykem Python. Týmy si samy zvolí, kde a při jaké příležitosti se chtějí potkat. Přihlášku je třeba podat alespoň měsíc před zahájením vybrané akce. Každý člen z týmu má nárok na voucher na letenku do 200 EUR. Finanční podpora se však netýká těch týmů, které už získaly podporu jiné společnosti nebo organizace.

Diskuze k článku