Kickstarter vynesl Double Fine 3,3 milionu, úspěch slaví i Fargo

O nevídaném úspěchu Tima Schafera a jeho společnosti Double Fine, kdy se cílových 400 tisíc dolarů povedlo vybrat za pouhých 8 hodin a po prvním dnu padl milion, jsme poprvé psali před měsícem a navázali jsme i přehledem doporučení, která si z tohoto případu mohou vzít další podnikatelé (Jak pomocí crowdfundingu získat milion dolarů za den). Stejně zjevně přemýšlel i známý herní vývojář Brian Fargo, který chce vytvořit pokračování postapokalyptické hry Wasteland – a už krátce po startu lze prohlásit, že výsledek opět předčí očekávání.

Projekt Wasteland 2 má na Kickstarteru v současnosti přislíbeno přes 630 tisíc dolarů z celkových 900 tisíc poptávaných a to ještě zbývá celých 33 dní do jeho ukončení. Jednu z více než deseti variant příspěvku, které sahají od 15 dolarů až 10 tisíc, si již vybralo více než 11 tisíc lidí. Sám Fargo své plány představuje v poměrně vtipném videu.

Zdá se, že videoherní byznys našel nový způsob financování a uživatelé Kickstarteru novou oblíbenou kategorii. Zatímco podle podrobných dat Kickstarteru za loňský rok byly nejúspěšnější projekty v kategoriích film a hudba, letošní výsledky by čísly mohly hodně zamávat právě ve prospěch her. Za celý minulý rok hry získaly v příslibech od 45 tisíc dárců 3,6 milionu dolarů – obě tyto hodnoty již dva výše popsané projekty dalece překonaly a jsme teprve v polovině března.