Jobs se kvůli zdraví částečně stahuje z Applu

V tuto chvíli není jasné, jaké konkrétní zdravotní problémy Jobse k tomuto rozhodnutí přiměly. Má za sebou nicméně transplantaci jater a plné pracovní nasazení si musel obdobně odepřít už před dvěma lety. Jobs nadále zůstává na pozici CEO a jeho odchod by neměl ohrozit strategické plány. Denní agendu převezme současný COO Tim Cook.

Jako charismatická osobnost i klíčová postava vývoje nových produktů je však Jobs spjat s osudem své firmy více než kdo jiný a tak je každá taková událost pro Apple nepříjemná – reagovat jistě budou i akcie. S Jobsem také počítá například mediální magnát Rupert Murdoch při uvedení svých novin pro iPad s názvem The Daily, termín jejich spuštění byl nicméně mezitím tak jako tak odsunut přinejmenším o několik týdnů.

S informací přišel BusinessWire, který zveřejnil následující interní e-mail. Zejména poslední věta dává tušit, že nejspíš nepůjde jen o krátkou dovolenou.

Team,

At my request, the board of directors has granted me a medical leave of absence so I can focus on my health. I will continue as CEO and be involved in major strategic decisions for the company.

I have asked Tim Cook to be responsible for all of Apple’s day to day operations. I have great confidence that Tim and the rest of the executive management team will do a terrific job executing the exciting plans we have in place for 2011.

I love Apple so much and hope to be back as soon as I can. In the meantime, my family and I would deeply appreciate respect for our privacy.

Steve