Jameson v Česku vsadí na Facebook a kultovní filmy

V polovině listopadu se konal v pražském industriálním prostoru La Fabrika první díl Jameson Cult Film Club, projektu, který získal ostruhy ve Velké Británii a jeho šíření mají u nás napomoci projekty na sociálních sítích. Cílem je oslovit nejskalnější fanoušky kultovních filmů, kteří si rádi dopřejí projekci se vším, co k tomu patří – nezvyklé místo, tematické dekorace, nápaditý program. Pilotní promítání se konalo pro uzavřenou společnost, která shlédla film Vetřelci z Blu-ray disku. Projekt bude pokračovat v roce 2011 dvěma promítáními pro veřejnost, kdy návštěvníci dostanou za 99 korun vedle vstupenky také drink zdarma.

„Jsem velice ráda, že se tak úspěšný zahraniční projekt, jakým Jameson Cult Film Club bezesporu je, konečně dostal i k nám do České republiky. A že jsme to právě my, kdo může velkým filmovým fandům nabídnout něco víc než nudně pohodlné sedačky a kila popcornu. Pevně věřím, že tento projekt bude mít u nás úspěch, a že už teď se fanoušci kultovních filmů těší na další promítání,“ říká k tomu brand manažerka Jameson pro Českou republiku Michaela Spickett.

Filmovou projekcí Vetřelců projekt každopádně pouze začal. Přiznivci kultovních filmů se budou moci o své zážitky podělit na blogu www.jamesoncultfilmclub.cz, jehož prostřednictvím bude také probíhat registrace na další dvě promítání. Nebo na Twitteru či Facebooku, kde navíc najdou i jednoduchou, ale populární a velmi rychle se šířící aplikaci „5 filmů mého života“.

Zdroj: TZ