Interaktivní infografika: Jaký je stav současného internetu?

Velmi zajímavý projekt společnosti Online Schools má připomenout a nově podložit všeobecně známý fakt, že internet je nejen něco kolosálního, ale že jeho rozměry a vliv neustále (po)rostou.

Internet ovlivňuje naše životy na všech frontách a lze díky němu zjistit, co a jak nakupujeme, o co se zajímáme, co si o jakých událostech myslíme. Internet vytváří bitevní pole pro moderní ekonomiku a je naším hlavním zdrojem zpráv z domova i ze světa.

Nová infografika přináší spoustu zajímavých informací a stojí za to se jí prokousat a pohrát si s jejími pohyblivými grafy, počítadly a obrázky. Z některých čísel se totiž vskutku tají dech.

Vyberme jen namátkou několik zajímavých faktů:

  • Na sociálních sítích jsme trávili v roce 2009 15,8 % ze svého času online, loni už to bylo 22,7 %. Průměrná americká žena stráví na sociálních sítích každou šestou minutu svého života.
  • Účet na Facebooku má každý třináctý člověk. Průměrný uživatel zde stráví 17 hodin a 33 minut měsíčně. Každý měsíc je zde nasdíleno 30 miliard příspěvků.
  • YouTube videa zaznamenávají každý den celkem dvě miliardy zhlédnutí. Uživatelé zde v průměru stráví téměř šest hodin každý měsíc.
  • Na Twitteru se každý den objeví 119 milionů nových tweetů.
  • 89 % všech e-mailů je spam.

Via OS, Mashable