Inspirativní citáty z přednášek TED přehledně na jednom místě

Na nové stránce TED Quotes najdete pěkně pohromadě nejzajímavější citace řečníků z akcí TED na celém světě. U každé z nich kromě fotky, jména autora a názvu jeho přednášky najdete také dvě tlačítka – prvním z nich si pustíte celou přednášku ve formě videa, druhým pak můžete nasdílet citát svým přátelům na Facebooku či Twitteru nebo ho poslat e-mailem.

Své přednášky TED dříve distribuoval především prostřednictvím e-mailů, blogů nebo aplikací. Stránkou TED Quotes se ale snaží vyhovět měnícím se zvykům a trendům v uživatelském chování.

V podstatě jde o klasickou online knihovnu, kde najdeme v současnosti více než 1100 záznamů přednášek, je ale pojata úplně obráceně než starší TED Talks. Uživatele zde mají v první řadě oslovit citáty vystihující jednotlivé prezentace. Tyto citace jsou navíc jako dělané pro sdílení na sociálních sítích, kde lidé chtějí říkat něco, čím ostatní zaujmou.

Není náhodou, že TED spustil novou stránku právě včera na svatého Valentýna. Jednou ze základních myšlenek služby totiž je, že se budou citáty zobrazené na úvodní stránce měnit podle svátků nebo různých období. Ve vztahu ke svátku zamilovaných jsme se tak například z úst Helen Fisher dozvěděli, že: „Svět bez lásky je smrtícím místem.“

Via Mashable