Infografika: Jak a kam rostou sociální média

Jak se zdá, sociální média přežijí svých patnáct minut slávy ve výborném zdraví. Podle nejnovější infografiky se totiž pořád šíří závratnou rychlostí a to mezi lidmi všech věkových kategorií. Navíc pronikají do všech oblastí jejich životů. Sociální média tak pravděpodobně jednou pro vždy změnila způsob našeho jednání a interakce.

Hned první graf v infografice znázorňuje, jak roste počet amerických uživatelů sociálních sítí. Jsou rozděleni do čtyř věkových kategorií. Dokonce i ta nejstarší (lidé nad 65 let) zaznamenala mezi lety 2009 a 2010 dvojnásobný nárůst uživatelů (z 13 na 26 procent). Vzhledem k tomu, že poslední údaj v prvním grafu je z loňského jara, dnes využívá sociální sítě pravděpodobně ještě více lidí.

Dále se dozvídáme, že Facebook má ze všech sociálních sítí aktuálně zdaleka nejvíce jedinečných denních návštěvníků, v průměru 310 milionů. Je to šestinásobně více než druhý v žebříčku, Google Orkut s 51 miliony. Twitter má 22 milionů unikátních denních návštěvníků. Největší část koláče všech uživatelů sociálních sítí ukusuje opět Facebook (63,5 procenta) následovaný YouTube (20,5 procenta). Celá čtvrtina Američanů sleduje videa na YouTube denně.

Zajímavá je i statistika týkající se toho, jak sociální média zasahují do našich pracovních životů. 53 procent zaměstnavatelů si uchazeče o zaměstnání proklepne i na sociálních sítích. Více než třetina z nich přitom z profilu na nějaké sociální síti zjistí, že ve svém životopise kandidát přikrášlil svou kvalifikaci. 13 procent zaměstnavatelů už někdy na profilu kandidáta narazila na diskriminační poznámky a 9 procent dotázaných pak touto cestou našla provokativní nebo nevhodné fotky.

V infografice se dále detailněji dozvíte, jaký meziroční vývoj oproti loňskému roku zaznamenala jednotlivá hlavní sociální média, jaké je jejich využití v byznysu a mapu rozšíření po světě. A odlehčení na závěr: kdyby facebooková populace vytvořila samostatný stát, šlo by už o třetí nejlidnatější zemi světa po Číně a Indii, dvakrát přesahující populaci Spojených států.

The Growth of Social Media: An Infographic

Via SEJ