Hulu zobrazilo víc videoreklam než YouTube

V absolutních číslech je rozdíl ve prospěch Hulu skoro trojnásobný a na jednoho uživatele je poměr ještě mnohem horší. Přitom kromě počtu zobrazených reklam YouTube spolehlivě dominuje všem měřeným kategoriím se svými 144,5 miliony unikátních diváků z celkových 176 milionů, skoro dvěma miliardami zobrazených videí a 261 minutami délky videa.

O to je více zarážející, že Hulu, které se zmohlo jen na 24 milionů unikátů, dokázalo uživatelům zobrazit skoro třikrát tolik videoreklam. Zatímco YouTube jich naservírovalo 200 milionů, Hulu se pyšní 566 miliony. ComScore uvádí v květnu ve Spojených státech u Hulu na jednoho uživatele průměrně 24 reklam a u YouTube jen o kousek víc než 4. To se nám ovšem při bližším zkoumání moc nezdálo (200 milionů zobrazení děleno 144,5 milionu diváků) a po přepočtu nám vyšlo, že průměr reklam na uživatele YouTube není 4,3, jak uvádí comScore, ale 1,4. Náskok Hulu by tak byl sedmnáctinásobný.

Celkově zaujímaly v červnu v USA videoreklamy 12 procent z celkového počtu přehraných videí a jedno procento jejich celkové doby.

Via BR