Hra získala na Kickstarteru milion dolarů za den

Double Fine Adventure, to je název nové adventury, kterou chystá Tim Schafer a vývojářská společnost 2 Player Productions. Práci Tima Schafera mohou znát ti z vás, kdo hrávali počítačové hry už v 90. letech. Spolupracoval například na Monkey Island, Day of the Tentacle, později ale i na takových klasikách jako Grim Fandango nebo Psychonauts.

A právě tento muž se nyní rozhodl zkusit financovat svůj nový projekt přes Kickstarter. A svou nabídku postavil velmi dobře. Potenciálním „investorům“ nabídl kromě možnosti podílet se na něčem unikátním také místo v titulcích, všelijaké výhody a průběžné natáčení dokumentu, který jim umožní nahlížet za zavřené vývojářské dveře a alespoň virtuálně se tak celého tvůrčího procesu účastnit. Pro investory má být také vytvořena online komunita, kde budou moci diskutovat s vývojáři své nápady a v případě potřeby i spolurozhodovat o tom, jakým směrem se mají tvůrci dále ubírat.

Zdá se to jako poměrně jednoduchý nápad, ale jak se ukázalo, také velmi účinný. Lidé dokázali, že se chtějí věcí přímo účastnit, a původně požadovanou investici ve výši 400 tisíc dolarů přislíbili tvůrcům během pouhých osmi hodin. Už v tuto chvíli potvrdili zástupci Kickstarteru zjevný fakt, že tu „ještě nikdy nebyl projekt, který by rostl stejně rychle jako tento v tak krátkém čase“.

Růst přislíbených investic se ale se splněním cíle nezastavil. Poměrně rychle byla částka na 600 tisících, pak 800 tisících, milionu a dnes, po dvou dnech, už jsme se 34 tisíci investory za částkou milion a dvě stě tisíc. Vzhledem k tomu, že se o tomto projektu začalo psát v médiích a zbývá ještě 32 dní investování, lze očekávat, že číslo ještě zásadně poroste.

Via TC, Mashable